Morze na horyzoncie - Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego

Szkoła Podstawowa nr 35 z Oddziałami Sportowymi im. Jana Parandowskiego w Gdańsku

W tym roku szkolnym rozpoczynamy realizację projektu Sea in Sight, czyli Morze na horyzoncie Erasmus+, koordynowanego przez szkołę LPO la fontaine des eaux z Dinan we Francji. Współpracować będziemy również z:

Gymnasio Agrias Volou z Agrii w Grecji Grèce

Scoala Viceamiral Ioan Murgescu w Constanta-Valu lui Traian w Rumunii

Gimnazija Metkovic w Metkovic, w Chorwacji

College Thalass w Erquy we Francji

Wszystkie szkoły położone są w miejscowościach nadmorskich. Ponieważ każda z nich leży nad innym morzem, celem projektu będzie porównanie zasobów morskich, ich flory i fauny, wpływu jaki środowisko morskie miało na kształtowanie naszych miejscowości i przedsięwzięć podjętych w celu jego ochrony. W obliczu grożącego nam kryzysu klimatycznego, świadomość konieczności podjęcia takich działań jest kluczowa dla zrównoważonego rozwoju wszystkich miast położonych nad morzem. Oprócz wymian szkolnych projekt obejmować będzie zajęcia w trójmiejskich placówkach edukacyjnych, działania popularyzujące bioróżnorodność i tworzenie magazynów informacyjnych.